Kurdi    English  France  Türkce  Deutch  Hebru     

Ana Sayfa   -----  Home


KÜRT VE ERMENİ SOYKIRIMLARININ TEMEL AMACI AYNIDIR!

İkisinin de amacı “Türkleştirmektir”. Zorla “asimilasyon”un hukuki adı soykırımdır. CHP döneminin Dersim soykırımı bir ölçüde “amacına ulaşmıştır”. Devletin o dönemde resmen “Kürt” dediği Dersimli pek çok Alevi, soykırımın dehşetiyle “biz Kürt değiliz, Aleviyiz” diyerek “teslim” olmak zorunda kalmıştır. AKP CHP’nin yaptığını şimdi “Aleviliği Sünnileştirme” ve “devletleştirme” yoluyla tamamlamak istiyor...

AKP kılıçlarını yeniden çekmeye hazırlanıyor!

2015'e vardık: 100 sene aynı düşmanlık, 100 sene Ermeni kanı içmek, 100 sene inkar etmek!!

1915 Soykırımı uluslararası planda her gündeme geldiğinde olduğu gibi, hükümet üyeleri kılıçlarını çekiyor.

Bu inkarın, bu yalanın arkasında korku var. Soykırım gibi bir insanlık suçunu savunmanın haksızlığından duyulan ve tarih önünde hesap vermenin kaçınılmazlığını bilmekten doğan bir korku.

Bütün dünya tanısa,Erdoğan, "Biz diz çökmeyeceğiz" diyerek Ermeni soykırımını açıkça savunuyor.

1915'te soykırıma uğratılan Ermenilerin çocukları ve torunlarını öz Türk, kanı temiz Türk Müslüman diye tanımlayıp, akabinde  Ermeni düşmanlığı yapan mentalite!

Kukla Bakanlar başı, Erdoğan kahyası Ahmet Davutoğlu, Ermenilere karşı bir soykırım yapılmadı, Ermeniler bizi öldürdü, senaryosunda kararlı!!Kukla bakanlar bakanı'ın zihniyeti, hem Türk ulus-devletinin kanlı geçmişiyle gerçek bir yüzleşmenin önünü kesiyor hem de Türkiye halklarını bugün de bu suça ortak etmek istiyor.

Bütün kukla AKP'li bakanlar da Baş kuklayla aynı şeyi düşünüyor.

1839 yılıından bu yana Tanzimat Fermanı’ndan beri  175 yıldır Müslüman olmayanların can, mal ve namuslarını güvence altına alacağı sözlerini verdiler. Aradan 175 yıl geçmesine rağmen bugün hala aynı şeyleri konuşuyoruz. Hıristiyan halkın koşulları değişmedi. AKP’nin şimdiki açılımı da bu aldatma politikalarının devamıdır. AKP göz boyuyor. kanunlarda değişiklik yok,lafla aldatmaca var!

Dersim soykırımı, Ermeni, Asuri soykırımının devamıdır; 6-7 Eylül Rum pogromu hepsinin devamıdır; 40 yıla yakın süren Kürdistan’ı “insansızlaştırma”, Kürtlüğü asimile etme ve yok etme amaçlı soykırım savaşı 6-7 Eylül’ün devamıdır; AKP-DAİŞ suç ortaklığının Şengal’de giriştiği soykırım otuz yıllık imha savaşının devamıdır; aynı suç ortaklığının Kobanê’yi “düştü düşecek” diye diye yok etme saldırısı, Şengal soykırımının devamıdır.

Buradan çıkan sonuç şudur:

Cumhuriyet tarihi bir “soykırımlar tarihidir” aynı zamanda. Soykırımlardan “birini” değil, bu “soykırım tarihini” mahkum etmeden yeni soykırımların önü alınamaz.

Dersim soykırımının sorumlusu olan partinin yöneticileri şu sıralar infial halindeler. Bir CHP’linin Dersim nedeniyle “özür” dilemesi bunları ayaklandırdı. Kim bunlar? Bunlar “samimi soykırımcılardır”.

“Samimi soykırımcı” “özür dilemeye” yanaşmaz. “Yaptıysam yaptım, bu benim tarihimdir” der. Sadece yaptığının “soykırım” olmadığını, tıpkı Ermeni soykırımında olduğu gibi, “isyan” yüzünden böyle bir soykırıma başvurulduğu yalanını söyler.

Ya AKP’nin durup durup “Dersim’den dolayı kusurumuza bakmayın” diyerek Dersim Kürtlüğünü ahmak yerine koyan yöneticileri?

Bunlar “takiyyeci soykırımcılardır”. “Dersim soykırımından” dolayı özür dilerler, ama Ermeni soykırımını reddederler. Atatürk’ü “Dersim” nedeniyle suçlarlar, ama Enver paşayı suçlamazlar... CHP’yi yerden yere vururlar, ama İttihat Terakki’nin cinayetlerini ceplerinde mukaddes bir miras gibi saklarlar.

Neden?

Çünkü onlar Kürdistan’a egemen olmadan Ortadoğu’daki amaçlarına ulaşamayacaklarını bilirler. O yüzden, Dersim’le başlayan “Cumhuriyet dönemi soykırımlarının” en büyük mirasçısı bu “takiyyeci soykırımcılardır”. CHP Dersimli Kürdü “okşayarak değil, silahla yola getirmek” istediyse, AKP Dersimli’yi “Amed sokaklarında ‘slogan’ atarak yürüyen askerin süngülerinin gölgesinde, her dağın tepesine diktiği kalekolların peyzajında, etrafı sele verdiği baraj kıyılarında okşayarak” Türkleştirmek ister.

 

Sıra 1915 Ermeni soykırımına geldiğindeyse, özür dilemekten, yüzleşmekten, gerçeklerden bahsetmekten uzaklaşıyor ve alelade ırkçı sözlere sarılıyor.

CHP ile AKP'nin ortak noktası, 1915 Ermeni soykırımı ile kurulan Türk ulus-devletinin mirasçıları olmaları.

 

Home