KÜRDISTAN BAGIMSIZLIK CEPHESINE KURMAK ICIN ILERI!!!

   Posted by Alan Lezan on 12/1/2009, 16:26:49

   KÜRDISTAN ÜLKESI dedigimiz Ülkenin YÜKÜNÜN COK AGIR oldugunu biliyoruz. Bu yükün altinda hic bir Kürd partisi veya örgüt yalniz basina cikamaz. Bu nedenle bagimsizlikci cizgide olan bütün Kürdistan Ülkesinin örgütleri/partileri ITTIFAKKA gitmeleri artik bir zorunluluktur, cünkü Kürdlerin dagilip parcalanmasi Kürdleri zayiflatmis, Kürdlerde büyük Güc kaybina ugratmistir.

   HAKLI OLAN DEGIL, GÜCLÜ OLAN KAZANIR! BUNU BILINCE CIKARARAK BIR AN EVVEL KÜRD BAGIMSIZLIK MUHALEFETINI TOPLAMAK HEPIMIZ ICIN KUTSAL BIR GÖREV OLMALIDIR.

   KÜRDISTAN SORUNU hepimizin sorunu oldugu icin hepimizin hepberaber TOPYEKÜN bir DIRENIS sergilemesi gerekmektedir. Bu nedenle BAGIMSIZLIK SAVSINDA her örgüt ve parti, kurum ve kurulus ve kisinin aidiyatina bakilmaksizin yer almasi gerekmektedir.

   Düsman bize saldirinca sen alevi, sunni, safi, ezidi, ya da sagci, solcu, eteist, dinci diyerek ve ayirim yaparak degil, onlar bize KÜRD OLDUGUMUZ ICIN TOPYEKÜN saldirmaktadirlar. Bu nedenle bizimde KÜRD OLARAK dümana karsi -aidiyatimiz ne olursa olsun- topyekün DIRENIS sergilememiz gerekmektedir.

   Biz Kürdler arasi ITTIFAK deyince nedense bazi Kürd örgüt ve partileri bundan ödü gibi korkmaktadirlar. Oysa Kürdlerin böylesi bir ITTIFAKTA kaybedecek hic bir seyi yoktur. Olsa olsa kendi "marjinal" örgütlerini kaybederler. Kendi ÜLKESINDE anadilini bile konusamayan bie halkin acaba kaybedecek daha nesi vardir?

   Bana gore Ali Lokmacioglu arkadasimizinda asagida dedigi gibi TAM BIRLESME ve AYAKLANMA ZAMANIDIR!!! TC HAYVANAT BAHÇESİ FECİ ŞEKİLDE KARIŞTI. KÜRD HALKININ GÜNÜ BUGÜNDÜR.

   Türkiye'nin içinde bulunduğu anti demokratik sürece karşı erklerin
   tepişmeleri altında ezilmemek adına halkın duruş sergilemesi gereklilik
   haline gelmiştir. Ordu yıkılma sürecine sokulmuştur. Kürtlerin en büyük düşmanı kendi arka bahçesinden vurulmaya başlanmıştır. 12 Eylül yapılmış ve yeni islami bir süreç başlatılmış ve bu süreç ordunun kendisinin tasfiyesi sürecini de yaratmış ve ortadoğunun en azgın güçleri islamcı güruh tarafında kıskaca alınmıştır.

   Ordu merkezli siyasi parti uzantılı geliştirilmek istenen kutuplaşma refleksi şiddeti tırmandırarak savaşa ve kıyıma sebep olmaktadır. Bahsedilen ve harekete geçirilmek istenen "kitlesel karşı koyma refleksi" aslında motorize olmuş kadrolu tahrik çığırtkanlarıdır. Asıl amaç sivil halkı galeyana getirip kin ve nefret üretmektir. Böylelikle durumdan istifade etmiş olmakla beraber oluşturulan anti-demokratik durumu şuursuzlaştırdığı halk yığınlarıyla meşru hale getirmektir. Buna dur demenin en güzel yolu emir komuta zincirli tahriklere itaat etmemek, hatta karşı eylem geliştirmektir. Bu eylemliliğin adı da sivil itaatsizliktir.

   Birey ya da guruplar haksızlığa uğradıkları veya vicdanen kabulü mümkün
   olmayan konularda tepkilerini, şiddete başvurmaksızın kanunun suç saydığı
   bir edimi gerçekleştirmek suretiyle eylem sonrasında öngörülen cezayı da
   hesaba katarak sivil itaatsizlik dediğimiz direnme biçimini oluştururlar.
   Bu anlamda birkaç sivil itaatsizlik yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz.

   - Oturma
   - Işgal
   - Genel Açlık Grevi
   - Imza Kampanyası
   - Yayınla kendini Ihbar
   - Barış Kampları Kurma
   - Sınır Geçme…. vb.


   Acının kol gezdiği göz yaşların dinmediği, halkın hiçe sayılıp her türlü
   insafsızlığın ve kıyımların yaşandığı bu topraklarda kabulü mümkün olmayan, tiran merkezli gerek fikir gerek se de hareket türü yaptırımların
   nemalanmalarına fırsat vermemek için itaat etmeme hakkını kullanmalıyız…
   (Posted by M. Ali Lokmancıoğlu on 8/1/2009, 17:51:27, Free Kurdistan)

   GERCEKTENDE TC'NIN EN ZAYIF DÖNEMI!

   Kürdistan Sorunu dil-kültür sorunu degil, DEVLET ve TOPRAK sorunudur yani MILLI BIR SORUNDUR!!!

   Gercekten simdi Bagimsizligi savunan bütün Kürd örgüt ve Partileri birlesip, ya da ITTIFAKA giderek topyekün sokaklara döküldügünü düsünün?

   Sadece KDP/YNK ve PKK'nin sempatizanlari 10 miyonu geciyor. Gercekten simdi bu on milyon hep dile getirdigimiz gibi kimliklerini yaksa ve sömürgecilere biz sizin vatandasiniz olmak istemiyoruz, SIZLER ISGALCISINIZ, ÜLKEMIZDEN DEFOLUN! deseler 10 milyon insana kim ne yapabilir? Böyle bir eylem Kürd tarihinde tarihi bir eylem olacaktir. Bu eylem ayni zamanda Gandi'nin Hindistan'da ingiliz sömürgecilerine karsi ilk eylemlerden biriydi.

   Tabii bu da yetmez!

   10 milyon Kürd bagimsizliga dek haftada örnegin her pazar günü Kürdistan'in ve Kürdlerin bulundugu her yerde yürüyüse gecseler ne olur? Kendi ülkesinde anadilini bile konusamayan bir halkin kaybedecegi bir seyi mi var?

   Bu eylemlerin yaninda gazete, dergi, site, forum, TV lerde bir AYDINLANMA ve ACIKLAMA SEFERBERLIGI BASLASA KÖTÜ MÜ OLUR?

   HER GÜN EYLEM!!!
   HER GÜN EYLEM!!!
   HER GÜN EYLEM!!!


   TAA SÖMÜRGECILER BIZIM TOPRAKLARI TERK EDENE KADAR! SILAHA BENCE DE GEREK YOKTUR! HERSEY MEDYA ÜZERI SÖZLÜ, YAZILI, GÖRSEL OLSUN!!!


   Objektif ve subjektif kosullar uygundur ama kitleyi yönlendirecek dogru önderlik yoktur ... Onun icin bu önedeligi yaratmak icin her Kürde büyük görevler düsüyor. Biliyoruz ki bu tür eylemler kendiliginden degil bizzat ORGANIZELI olur. Onun icin bizim diger kardes PARTILERLE ORTAK BIR PLATFORMDA BILESMEMIZ ITTIFAKA GITMEMIZ SARTITIR!

   DAHA SOMUT YAZARSAK: Örnegin KUK, KAWA, RIZGARI ILK ADIMI ATABILIR, BIR KONSENSUS OLUSTURARAK, BIR PROGRAMM HAZIRLAYARAK DIGER TÜM ÖRGÜT VE PARTILERI BIR CATI ALTINDA ITTIFAKA CAGIRABILIR, Ve HEMEN TÜRKLERIN EN ZAYIF OLDUGU BIR DÖNEMDE HALKI SOKAKLARA DÖKEBILIR SEFERBER EDEBILIRLER. BURADA ZOR OLAN BENCE HIC BIR SEY YOKTUR. Asil önemli olan istemek ve yapmaktir!

   Ben bu yaziyla bütün Kürdleri duyarli olmaya ve o varoslardaki ac susuz couklarimizin hatiri icin SORUMLU DAVRAMAYA ve hemen direnise cagiriyorum!!!

   Alan Lezan
   12.01 2009
   Frankfurt/M-Germany

    

    
    

   

 
Me di vê belavokê de çareserîya pirsa kurd û Kurdîstanê danîye ber çavan. Em bang û gazî li kes, sazî, rêxistin, rewşenbîr, tezgeh û tendensên sîyasî, demokrat û humanîst dikin ko piştgirîya banga me bikin.   Berdewam>>>