Ana Sayfa   -----  Home


TÜRK DEVLETİ ABD VE AB İÇİN TEHLİKE OLUŞTURMAYA BAŞLADI!

TC, son 37 yılını, kendi kurduğu bir ''terör'' dalaversi ile kurtardı.  Terör devleti TC, terör örgütü yalanları ile Kürtler'in doğal haklarını  yok etmede karalı görünüyor! (terör örgütü lideri diye lanse edilen şahsın, biz terör örgütü değiliz'' dememesi de, oynanan oyunu deşifre ediyor!)

Turkiye'nin sahte Nato üyeligi Kürtler için tehdit olusturuyor.

1952 yilinda, Ermeni ve Kürtler'e ait olan doğal haklarının geri verilmesini önlemek için, batı yanlısı pozuna bürünerek Nato'ya üye olan Turkiye'de defalarca askeri darbeler yaşandı.

Askeri darbelerin üvey evladı olarak kabul edilen şimdiki AKP diktası, Turkiye'yi 12 Eylül 1980 darbesi'nin anayasası ile idarede kararlı ve Kürtler'e yönelik aldatmacalar devam ediyor!

AKP anayasası  Kürtleri yok sayan bir ölüm fermanıdır!

Kürtleri, yok saymak için Nato uyesi gibi görünen ve AB ile sahte bir ''tam üyelik muzakeresi''ni surduren Turkiye'de yasanan durum tamda gülünç bir komediye dönüştü. İçerde anti-Avrupai kampanya ile ilkel müslüman kitlelerin vahşi cihadist damarına basarak ilerleyen Erdoğan kliği, dışarda ise tam bir Nato taraftarı gibi haraket ederek Kürt halkının tarihsel varlığını yok etmede kararlı gibi görünüyor...

Bu durum Kürt ulusu,nun gelecegi konusunda iyimser bir tablo olusturmuyor.aksine yeni tehlikeler olusturuyor. Bilindigi gibi bircok ulkede Askeri diktatorlukler den sivil yonetime gecis oldugunda darbecilerden hesap soruluyordu.Ama Turkiye,ye geldiginde bu kural islemiyor.Darbeciler ve yandaslari yeniden isbasi yapmanin yollarini ariyorlar.Bilindigi gibi darbeciler isbasina geldiklerinde hep Ataturk.un cizdigi yolda yuruyeceklerini acikladilar.Ataturkculuk Kürtler icin bir imha ve inkar sistemini savunmak demektir Kurdistan,da Turk Devleti sozumona reformlar ve basiboslugu onleme adi altinda 37 kez kurdistan,da katliamlar gerceklesirdiler .

Turkiye iknci dunya savasi sonrasi cok partili sisteme gecti.ardindan Natoya uye oldu.O donemde Kurt ulusal hareketi bugunku boyutlara ulasmamisti.Simdi kurdistan,in Guney parcasi ozgur Kürtlerin,Saddam Diktatorlugu,nun yiklmasindan sonra elde etmis oldugu mevzi Turk devleti tarafindan kabullenilmiyor ,aksine bu kazanimi ortadan kaldirmanin yollarini ariyor.

Turk Devleti,nin Irak,  ve Suriye'de  terörist faaliyetleri devam ediyor. TC, İşid ve El -  Nusra örgütlerini desteklemeye devam ediyor...TC, Kuzey Kürdistan'da binlerce köyü yıkıp yaktı ve TC terörü protesto edilmedi..

5 000 000  Kürt topraklarından oldu, 40 000  kişi  öldürüldü. Türk metropollerine sürgün edilen Kürtler birer birer asimile edildi..

Bütün bu kırım ve sürgünler karsisinda ABD ve Avrupa sesiz kaldı ve nihayetinde aynı TC şimdi Avrupa ve Amerika'ya meydan okumaya başladı..

Avrupa karşıtı rezil post modern İslamci Kemalist TC, bu durumda, Fasist bir Anayasa ile yonetilmesine ragmen Islam ulkelerine aptalca bir kararla 'model' olarak gosterilmeye calisiliyor.

Bu gercek disi politikanin bircok nedeni var bize gore en onemli neden Turkiye,nin abartili jeo-politik konumu ve onun nato uyesi olmasidir.

Son analizde, Türk devleti, Kürt halkının ayrı bir millet oluşundan dolayı doğan doğal haklarının verilmemesi için, sırf Nato değil, her pakta,  İŞİD örgütüne, El- Nusra örgütüne dahi katılmak zorunda kaldığını görmekteyiz.

 

 

Tema

Pale

Nishtiman-M.E,

Rizgariya Kurdistan

Şehit Sofi

Dersim Kürtleri

Duyurular

Pale  Blog

Linkler

Kurdistan Forumu

Arsiv

MuzikKÜRDİSTAN DEVLETİNİN KURULUŞU TEK AMAÇTIR.

Nasil Türkler'in Türkiye'si, Gürcüler'in Gürcistan'i, Ermeniler'in Ermenistan'ı varsa Kürtler'in de Kürdistan'i olmalidir.

BU, BÜTÜN MİLLETLERİN EN DOĞAL HAKKIDIR. 

Eğer tüm Kürdlerin ortak bir bağımsızlık hareketi gelişirse ki, bu şimdi mümkündür,  ABD ve AB devletleri uzun süredir sürdürdükleri Arap - Türk yanlısı politikalarını değiştirmek durumunda kalacaklardır ve böylece ilk Kürdistan devletinin ortaya çıkması sağlanacaktır.
   Makaleye giriş >>>

Home