Kurdi    English  France  Türkce  Deutch  Hebru     

Ana Sayfa   -----  Home


TC'YE SIRTINI DAYAYAN ABDULLAH ÖCALAN KLİĞİ, KÜRTLER ADINA,''KÜRT DEVLETİ İSTEMİYORUZ'' DİYEREK İHANETİNİ BERRAKLAŞTIRDI!

İMRALI adası altında TC politik projeleri hayata geçiriliyor: newroz bildirisi adı altında, ''hiç bir hak talep etmiyoruz'' adına Kürtler'e büyük bir darbe vurulmaya çalışılıyor!

TC desteğini alan Öcalan kanadı neden Kürtlerin bir ülkesi olsun istemiyor?

Kürdistan, dünyada şimdi ilan edilecek ilk bağımsız devlet olma şartlarına sahipken, içerden ihanet devam ediyor.

Batı devletleri Kürt halkının talebini karşılamaya hazırken ''biz hürriyet değil, esirliği tercih ediyoruz'' demek, bütün dünyaya rezilliliğin en kötüsünü sunmak demektir.

A. Öcalan zorlaması ile KCK adına ulus devlet istemiyoruz denilmeye devam ediliyor?
KCK, Osmanlıcıların, AKP ve Kemalistlerin ümmet hikayelerine sarıldı. Kendi ülkesini, Kürt devletini ya da federal yönetimini istemeyenlar, hala Türk, Arap ve Fars yönetimlerine bağlıyken nasıl özgür olabilir?
Bugün dünyada 193 bağımsız devlet var. Peki o zaman bunlar da vazgeçsin...Kürtlerin bunlardan aşağı tarafı nedir! Bu derece aşağılık kompleksi neden acaba?

Kardeş deniliyor, ama zaten kardeş oldunmu aynı milletsin. 2 kardeş, 2 ayrı ana dilden konuşamaz. Dildir milleti oluşturan ana etmen. Ana dil tektir. Aynı anne her çocuğuna ayrı bir dile öğretmiyor!
Mazlumların özgürleşmesi için yakaladıkları fırsatlar nadirdir, tarihidir; kesinlikle kaçırılmamalıdır.100 yıl evel kaçırıldı. aynı ihanet devam etmemelidir!

34 000 şehit,Türk Arap ve Fars zalimlerinin keyfi için mi kurban edildi? Kürt devleti istemiyoruz demek bu şehitlere yapılan en büyük iahnettir.

Ne yazık ki bugün bağımsızlığa her zamankinden daha yakınız, ama düşmanın eli yine her tarafa dolanmış!

Ortadoğu da şartların oluşum gerçeği oratada duruyorken, KCK ulus devlet istemiyoruz dedi. Eğer Kürt devleti bu kadar kötüyse,Kürtlere hükmeden devletler kötüden de öte, canavardır – peki neden varlar? Kendi halkının bağımsızlığını red eden bir örgüt doğal olarak ajan damgası yer! 'Kürt devleti istemiyoruz' diyenin ya aklı yerinde değil, yada kesinlikle taşarondur!

38 Arap devleti var da 1 Kürt devleti fazla görülüyor! Kürt devleti denilince III. dünya savaşı başlatma tehdidinde bununuyorlar...

Araplar bu yüzden dünyanın nefretini kazanmaktadır...Orta Doğu’nun tüm bu totaliter, teokratik, despot devletlerinin yanında, Kürtlerin özgür ve demokratik bir ülkeye sahip olmaları neden kötü olsun?

Kürtlerin devlet sahibi olmamasını kendilerine amaç edinmiş çevreler, Büyük Kürdistan’ın özgürleşmiş tek parçası olan Güney Kürdistan’ı ısrarla ve inatla itibarsızlaştırmaya çalışırken, Irak hükümetini neden hiç eleştirmezler?

Devletin ne denli kötü olduğunu, neden sadece henüz ortada bile olmayan Kürt devleti söz konusu olduğunda hatırlarlar?
Dünyanın tüm devletsiz, ezilen ulusları bağımsız bir devlete sahip olmak için ellerinden geleni yaparken, neden Kürtleri bir ülke sahibi olma idealinden yabancılaştırmaya çalışırlar?
Türkiye´deki marjinal sol, ırkçı güçler öteden beri bağımsız Kürt devletine karşı olduklarını dile getirmektedirler. Ha keza Türk İslami kesimlerinin de „hepimiz din kardeşiyiz“ adı altında bağımsız Kürt devletine gerek olmadığını dile getirerek karşı odukları da biliniyor.
İşte şimdi de KCK aynı koroya katıldı.

O pek dâhiyane “devletsiz” çözümlerini neden Filistinliler, Basklar, Katalanlar, Uygurlar, Çeçenler, Kırımlılar gibi başka halklara da önermezler? Neden?

Dünyadaki diğer halklar nasıl ki kendi ülkelerinin sınırlarını çizmiş, devletlerini kurmuş ve kendi kendilerini idare ediyorlarsa ve bu onların hakkı ise, Kürtlerin de kendi ülke toprakları üzerinde kendilerini idare etmeleri ve bağımsız devletlerini kurmaları en doğal haklarıdır. Kürtler kendi bağımsız devletlerini kurmak için yüzyıllardır mücadele etmektedirler ve bu hakkı elde etmek için çok ağır bedeller ödemişlerdir.

Mazlum ulusların özgürleşmesi için yakaladıkları fırsatlar nadirdir, tarihidir; kesinlikle kaçırılmamalıdır.

Sadece kemalist leş kargaları değil, dinci islamist Hizbullah cirit atmaya başladı. Hüda-par, Filistin örneğini esas alıyor. Fattah ve HAMAS
İskoçya, geçen yıl İngiltere'den bağımsızlık yoluna doğru bir adım daha attı; ülkenin geleceği için ‘hedef tanımı’ bildir
isinde bağımsızlık planını ilan etti.
Yine Katalonya, 9 Kasım 2014'te bağımsızlık yanlısı bir referandum yapma kararı aldı.
Bu iki bölgenin bağımsızlık için ihtiyaç duyduğu altyapı, Kürdistan’a göre elbette daha gelişmiştir. Ama Kürtler için devlete ve federasyona karşı olanlar yüzünden, Kürdistan’ın o kadar gelişememe, fikirsel ve altyapısal anlamda bağımsızlığa hazır olamama riski vardır.

İskoçya ve Katalonya eğer bugün bağımsızlığın eşiğine gelmişse, bunu “devlet istemiyoruz, devlet kötüdür, biz işgalcilerimizle kardeş kardeş yaşarız” diyerek elde etmediler.
Kürtler, dünyada daha fazla itibar ve onay kazanmak istiyorlarsa, daha tutarlı olmak ve kendi kaderini tayin hakkını talep etmek zorundalar.
Her yıl fikir değiştirerek, “ekolojik toplum”, “sınırların anlamsızlaştığı konferedal yapı” gibi muğlak ve soyut taleplerle değil; ayakları yere basan, güçlü, gerçekçi taleplerle dünyanın karşısına çıkmalılar.

Sürekli fikir değiştirdiğimiz ve mitolojik, romantik talepler dile getirdiğimiz sürece, dünyanın onayını ve desteğini yeterince kazanamayız; İskoçya ve Katalonya’nın geldiği seviyeye de gelemeyiz.
Kürt halkı, devrimci ve direnişçi bir halktır. Güçlü ve kararlı bir halktır. Bunun çok iyi farkında olan Türk devleti, Kürtlerin devrimci potansiyelini; gerçekdışı, hayalî ve dünyada henüz uygulanmamış projelerle yok etmeye çalışıyor.
Türk solcuları Öcalancı(Apocu) oldu. Bunda bir hayır vardır. Kürt devleti istemiyoruz demek, bütün Türk aç kurtlarının iştahını kabartıyor!
Orta Doğu’da en büyük devrim, kuşkusuz ki Kürdistan’ın özgürleşmesiyle olacaktır. Kürtler için ve vicdan sahibi tüm insanlık ailesi için günümüzde bundan daha büyük bir devrim olamaz.
Kürt devrimin gerçekleşmesini önlemek için devlet, Kürtlerin dikkatini İslam, osmanlı,kardeş milletlerin türklüğü, ümmeti gibi belirsiz, yüzlerce yıl geriye giderek, cahil toplumlarla alay ederek gerçekleştirdiği planlara alet olmak, onların senaryolarda figüran rolünü almak, Kürt halkına ihanettir.
KCK'nin boşalttığı alanı, kürdistanlılık ruhunu(Kürt devleti karşıtlığı dolayısıyla) doldurmaya çalışan İŞİD kopyası Hüda-PAR Hamas gibi atak yaparak kuvvet toplamaya başladı
Çünkü somut talepler dile getirmeyen,dünya gerçeklerinden kopuk örgüt, devlet için ne kadar tehdit olabilir ki? Kürt halkı alternatif arıyor!
34 000 şehit,Türk Arap fars zalimlerinin keyfi için mi kurban edildi? Kürt devleti istemiyoruz demek bu şehitlere yapılan en büyük ihanettir...

KCK, bu gidişle Kürdistan'ı, Filistin örneğinde olduğu gibi, Hamas benzeri Hüda-Par'a bırakacaktır. Arafat'da böyle yalpalayınca elden gitti.
KCK, AKP ve Kemalistlerin ümmet hikayelerine sarıldı. Kendi ülkesini, Kürt devletini ya da federal yönetimini istememek intihardır.

Kendi ülkesini, Kürt devletini ya da federal yönetimini istemeyen bir toplum, hala Türk, Arap ve Fars yönetimlerine bağlıyken nasıl özgür olabilir? Dünyadaki diğer halklar nasıl ki kendi ülkelerinin sınırlarını çizmiş, devletlerini kurmuş ve kendi kendilerini idare ediyorlarsa ve bu onların hakkı ise, Kürtlerin de kendi ülke toprakları üzerinde kendilerini idare etmeleri ve bağımsız devletlerini kurmaları en doğal haklarıdır. Kürtler kendi bağımsız devletlerini kurmak için yüzyıllardır mücadele etmektedirler ve bu hakkı elde etmek için çok ağır bedeller ödemişlerdir. İşte şimdi onu elde etmenin tam zamanıdır.

 

 

Home