Kurdi    English  France  Türkce  Deutch  Hebru     

Ana Sayfa   -----  Home


OSMANLICI İŞİD, KEMALİST KADRO, OSMANLI TORUNU BALKAN KIRMASI GÖÇMEN DEVŞİRME İŞİD!

BM Yeni IŞİD raporu hazırladı. Örgütün 45 bin ile 65 bin arasında üyesi olduğu belirtilen raporda, mali kaynaklar konusunda, “IŞİD’i Suriye’deki diğer silahlı gruplardan ayıran bir özelliği de Türkiye ve Körfez bölgesinden ciddi mali yardım görüyor olmasıdır” denildi. Rapordaki tespitler şöyle:

ORTAYA ÇIKIŞI

 İŞİD Örgütünün kökleri El Kaide’ye katılan Tevhid ve Cihat’a kadar gitmektedir. Tevhit ve Cihat, El Kaide’ye katıldıktan sonra adını Mezopotamya El Kaidesi olarak değiştirmiştir. 2006’da ABD güçlerince düzenlenen bir operasyonda öldürülünce yerine Ebu Hamza El Muhacir geçmiştir. 2006 yılının sonlarında El Kaide’ye yakın Ebu Ömer el Bağdadi’nin liderliğini yaptığı Irak İslam Devletini kurduklarını açıklamıştır. Bu aşamada Türkiye uzantılı paramiliter guruplar aktif rol oynadı. Türk devleti son yıllarda yaklaşık 6 000 silahlı kadrosunu bu alanda görevlendirdi.

ASKERİ GÜCÜ: 

Iraklılarla birlikte Suriyelilerin ve Türklerin üst düzey görevlerde temsil edildiği örgüt dünyanın değişik alanlarından kadro devşirmesiner devam etmektedir...Örgüt en büyük silahlı güç kaynaklarını halen Türkiye'den sağlamaktadır.

IŞİD’a katılmak için yurt dışından gelenlere en az 8 000 Türk vatandaşının yardım ettiği, bu işin içinde MİT'in de olduğu iddia edildi. Örgütün gelir kaynağı ile ilgili de çarpıcı iddia...

Hatay, Antep, Urfa ve Kilis’in sınırından gizli boru hatlarıyla mazot sokan IŞİD, el koyduğu petrolüTürkiye’de satıp 900 milyon $ kazanıyor.

IŞİD dünyayı tehdit eden bir terör örgütü. Kolayca insan öldüren, insan öldürerek cennete gideceklerine inandırılmış bir grup.

PETROL GELİRİ

IŞİD, bu sene işgal ettiği petrol bölgelerinden elde ettiği (Suriye’nin kuzeyindeki Rumeylan petrol bölgesi, son olarak Musul) 4 milyar dolarlık petrolü Türkiye’de satıyor. Hatay sınırına yakın köylerden borular çekiyorlar. Benzer boru hatları Kilis, Urfa ve Gaziantep’te de var. Bunu Türkiye tarafına aktarıp paraya dönüştürüyorlar. Petrolü rafinerilerden getiriyorlar, maliyet sıfır. Suriye’de sınıra yakın yerlerde ilkel yöntemlerle rafine ediyorlar ve Türkiye üzerinden satıyorlar bunun değeri de milyarlarca dolar.

MİT YARDIMI DEVAM EDİYOR

Gerek Suriye’ye gerek Irak’a Avrupa’dan, amerika ve Rusya’dan Asya ülkelerinden ve Çeçenistan’dan büyük miktarda savaşçı geliyor. Bunlar Türkiyede eğitilip alana gidiyor.

MİT kontrolü altında örgütlenen jihatçılar esasında KÜRTLER'E KARŞI kullanılmak üzere en modern silahlarla silahlandırılıyor ve başlarına ise özel harpte görev alan komutanlar konulup güneye gönderiliyor...!

 

VE İŞTE POST MODERN YENİSİ!


Home