Kurdi    English  France  Türkce  Deutch  Hebru     

Ana Sayfa   -----  Home


KÜRT DEVLETİNİN KURULMASI KAÇINILMAZDIR.

 

Ortadoğu coğrafyasında 48 Milyon nüfusa ulaşan bir halkı inkar edemezsiniz. Her halk gibi Kürtler de doğal haklarına sahip olmalıdır. Her millet gibi, Kürtler de bağımsız bir halk olma statüsüne sahip olmalıdır.

Kürt milletine, kendi devletini kurması engellenerek büyük bir tarihi haksızlık yapılmıştır. Türk- Arap çeteleri kendi kafalarından Kürt toprakları arasından, oyun oynar gibi sahte sınırlar çizmiştir. Şimdi ki sınırlar, Kürt halkının iradesi dışında çizildiği için tümüyle geçersizdir.

Milletler her zaman devlet kurma hakkına sahip olmuştur, ama zamanı gelince de devlet kurmuşlardır.

Kürt milletine yapılan bu haksızlık giderilemeden, Ortadoğu'ya barışın gelmesi de mümkün değildir.

Şu anda tarihin gördüğü en kanlı mezhep savaşlarından birini yürüten Türk Arap Sünnileri ile Şiilerin bağımsız bir Kürdistan'a karşı birleşmeleri de kaçınılmazdır.

Belli bir coğrafyaya, köklü bir dile ve kültüre sahip kadim bir halkın evladı olacaksınız, o halk tarihi bir haksızlıkla toprağı üzerinde egemenlik ve yönetme hakkından yoksun bırakmayı savunan Arap-Türk devletlerinin resmi ideolojileri doğrultusunda halkınızın devletleşme ve bağımsızlık hakkını reddedeceksiniz, üstelik kendinize Kürt diyecek ve buna sahte ideolojik fantaziler uyduracaksınız!

Kürt milleti de her millet gibi devlet olma hakkına sahiptir. Kürt milleti, birleşik halde bağımsız tek devlet hakkına, parçalanmış halde de tek devlet kurma hakkına sahiptir.

Bu nedenle Kürt milleti, Kürdistan 7 parça olduğu zaman da, 5 veya 2 parça olduğu zaman da, bağımsız Kürdistan devletini kurma hakkına sahiptir.

Aksi halde ne Arap ne de Türkler bağımsız bir devlet kurma hakkına sahip olur. Türkler 1. dünya savaşından sonra 7 parçaya bölünmüş olmalarına rağmen, nihayetinde 1 devlet olmuşlardır.

Aynı şekilde Araplar da 24 devlet kurmuşlardır.

Sünnilerin vurucu gücü Türk-Arap cihatçılarının, palazlandıkları andan itibaren Kürtleri  hedef seçmesi boşuna değildir. İşte TC ÖSO'su budur.

Araplar ve Türkler bu sahte sınırları çizerken hangi ideolojiyi kulandılar?

Şimdi Kürt devletini inkar etmek için uydurulan idolojilerin kaynağı yine Türk Arap devletlerinin gizli servisleri değilmidir?

Bu bir düşünsel ve siyasi zavallılıktır, körlüktür. Hem Kürt partisi gibi ortaya çıkacaksın, hem de Kürtlerin en temel hakkı olan bağımsızlığa karşı çıkacaksın!!!Bundan daha büyük bir caşlık olabilir mi??

Kürtlerin bu zavallılık ve tarihi saptırmayla fikren hesaplaşması ve kökten reddetmesi gerekir. Devlet kurmanın koşulları olgunlaşmış durumdadır.

Hem Kürt örgütü gibi ortaya çıkıp binlerce Kürt gencini ölüme yollayacak, hem de amacının mevcut sınırları korumak olduğunu ilan edeceksin!

Bundan daha büyük bir ihanet ve CAŞ'lık olabilir mi? TC alanında kalan Kuzey Kürdistan’da, bağımsızlık hakkı, Kürtlerin Kürdistan’da egemen ve hükümran olması, kendi kaderini tayin hakkı, solcu maskesini taşıyan bir MİT çetesi ve köy koruyucusu- CAŞ  örgütlenmesiyle engellenmek isteniyor.

1916’da Sykes-Picot anlaşmasıyla kurulan Türk Arap yanlısı sınırlar var; bu yapının ömrü tükendi ve çatırdıyor. TC ve diğer Arap devletleri bu sınırları kutsal biliyor ve ölümüne savaşıyorlar...Söz konusu düzen bölge halklarının iradesinin hilafına, İslam devletlerin çıkarları doğrultusunda kurulan ve tümüyle  Kürt düşmanı bir düzendir. Türk ve diğer İslam devletlerinin tek derdi bu düzeni korumak ve Kürtlerin devlet olma hakkını yok saymaktır.

Arap-Türk sınırlarını korumak için Kürt partisi kurulamaz.

TC devleti istedigi zaman baris ve çözüm masalari kuruluyor, halklarin kardesliginden bahsediliyor. Istedigi zaman Türkiyelilik politikasini Kürdlerin önüne konuyor, Kürtlere mecliste devlete baglilik yeminleri ettiriliyor. 
Ama hiç bir zaman Kürdlerin kürt oluslarindan kaynaklanan ulusal hakkaniyetlerinden bahsedilmesine firsat verilmiyor? .
Tüm dünyanin  hassasiyetle izledigi Kürtler ve kürdistan sorunu bu kadar acik ortadayken.Her ne hikmetse,din iman kardesliginden bahseden devletin genel bakisinda'ise , kürt sorunu hep terör sorunu olarak görülur.

Kürtler adına ortaya çıkarılan ajan örgütler de bu oyunun figüranı olarak oynuyor...

Her Kürdün görevi, bu parti ve sahte ajan örgütleri yaşatan güruhu yok edip, bu partileri ele geçirip, gerçek Kürt bağımsızlığına doğru adım atmalıdır. Tecrübelerden ders almayanlar yok olmaya mahkumdurlar. Bir insan bir delikten on kez ısırılmaz.

Şimdi Kürt halkı bağımsız devletini kurma noktasına gelmiştir.

Güney ve Rojava Kürdistanın’da bağımsız Kürdistan devleti kurularak bu tarihi haksızlık belli düzeyde giderilmiş olur. Kürtlerin, Türk-Arap Cihatçı barbarlığına karşı, post modern yayılmacılığına karşı verdiği mücadeleyle, Ortadoğu’da demokratik, istikrarlı ve güçlü bir Kürdistan devletinin varlığının önemi artık ortaya çıkmıştır.  Türk Arap yayılmacılığı zamanının tamamladı. Birinci Dünya Savaşı sonunda ortaya çıkan statüko ortadan kalkıyor, Sykes-Picot düzeni bitiyor.. bütün Kürtler doğal sınırlarıı geri istiyor.

Bağımsız Kürdistan devleti amacı, üzerinde konuşulacak bir konu değil, hayata geçmesi için uğruna mücadele edilecek somut ve güncel bir hedeftir. Kürdistan’da devlet kurma koşulları olgunlaşmıştır.. Başkan Trump ve diğer Dünya devletlerinin çoğu, Kürdistan devletinin kuruluşunu destekliyor. 

Kürdistan halkının yiğit evladı Mesut Barzani'nin bu konuda referandum ilânı, Kürdistan devletinin kuruluşu için önemli bir adımdır. Bütün Kürtler birleşin ve zincirlerinizi koparınız.

 


TÜRK İSLAM DEVLETİNİN YENİ TRANSFORMASYONU KÜRT ESİRLİĞİNİ DAHA DA KATMERLEŞTİRİYOR.

Anadolu'nun yerli halklarını yok ederek ortaya çıkarılan TC, ağır çıkmazlar ve baskılar karşısında yeni bir dönüşüm yapma zorunluluğu duyuyor.   Devam:::


Egenekon, cemaat, diyanet, AKP diktatörü Erdoğancı paralel çetelerinin  Kürt düşmanı biçimleridir .


Kemalist hareket ve Sevr


Türk devletinin sonu geliyor


İSTER BEYAZ, İSTER SİYAH, İSTER YEŞİL TC OLSUN. ÖZÜNDE AYNIDIRLAR

Beyaz Türkler Kemalistler, CHP, Yeşil Türkler Erdoğancılar vb, kara Türkler MHP ve İŞİD ve benzerlerinden oluşur. Atışmalarına bakmayın, bunlar birbirleriyle kardeştir. Kürtler bunlarla kardeş değildir.    Devam     >>>


KÜRDİSTAN DEVLETİ KURULMAK ZORUNDADIR!

Yaklaşık 100 yıl önce, Türk ve Araplar için çizilen şimdiki sınırlar yapay ve çağ dışıdır!

Çağın gerisinde kalan şimdiki Ortadoğu haritası, yeni dünya düzenine göre dizayn olmak mecburiyetindedir. Kürtlerin toprakları kendilerine geri verilmediği müddetçe barış mümkün değildir. Devamı ...


 

 

 

 

Home