Ana Sayfa   -----  Home


KOBANE KURTULDU.

Merhametsiz müslüman barbarlarına karşı direnen Kobani kantonu işgalden kurtuldu.
 

İŞİD, İslamın Muhamed dönemine dönüş projesi olarak doğdu. TC dahil bütün sunni-hanefi İslami devletlerin destek ve çabaları ile kurulan ve İslam devleti adını alan bu güç, Suriye, Türkiye ve Irak‘ taki sunni Türk ve Arapları temel alarak yayılmaya başladı.       Devam :::

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YPG Basın Merkezi, Kobanê’de DAİŞ çetelerine yönelik düzenlenen eylemde Mekteba Reş ve Su deposunun özgürleştirildiğini, yaşanan çatışmalarda toplam 24 çetenin öldürüldüğünü açıkladı.  

Devam >>>>


Kobanê’de tarihi direnişi  tüm görkemiyle devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kobanê’de çetelerin yoğun saldırılarına karşı Savunma savaşçıları tarihi direnişi veriyor. Şehir savaşı başlamadı daha. Üç gündür çetelerin her türlü ağır silahlarla saldırdığı Miştenûr tepesinin güneyden batıya kadar uzanan 50 ayrı noktasında IŞİD çeteleriyle YPG güçleri arasında çok şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda şimdiye kadar en az 70 çete üyesinin öldüğü bildirildi.            Devam ....


KOBANİ KÜRT HALKI DİRENDİ, TÜRK ARAP İSLAM ÇETELERİ BÜYÜK DARBELER ALDILAR. PİSKOLOJİK ANLAMDA YIKILAN TC SAHTELİKLE 'SINIRLARI PEŞMERGELERE AÇMA KARARINI' ALDIĞINI AÇIKLAYARAK ZARARINI AZALTMAYA VE İMAJINI KURTARMA PEŞİNE DÜŞTÜ.

TC yönetimi baştan beri kimlerin Kürtlerin en büyük düşmanı olduğu konusunda yarışa girdi. 3 koldan Kobaniyi İŞİD örgütüne çembere aldırtan TC, 4. kanadını kendi tankları ile kapattı.

Ama AKP ci yeni Türk akıncıları bu amacına ulaşamadılar. Kullandıkları İS İslamcıları tasarlanan planı uygulayamadılar. Kürtler, sandıkları gibi Şii araplara benzemedi. Kürtlerin Araplar gibi, 1 kurşunla dağılan bir toplum olmadığı ortaya çıkınca, tamamıyla hayal kırıklığına uğrayan türkler, ABD'ye yalvararak, aslında onların yanında olduklarına dair yalan dolanlar uydurmaya başladılar.

ASLINDA BU DURUM TÜRKLERİN, KÜRTLERİN EN BÜYÜK DÜŞMANI OLDUKLARINI EN BERAK BİR ŞEKİLDE ORTAYA SERDİ. BU SAATEN SONRA BUNLARLA MASAYA OTURANDAN ŞÜPHE ETMEK GEREKİR.


Kobane insanlık için direnmeye devam ediyor. Kobane direnişi 90 günü geride bıraktı. Kobane'yi almak için uğraşan IŞİD ise gelinen noktada gerilemesine rağmen bölgeyi tehdit etmeye devam ediyor. Sürece ilişkin yazılı bir açıklama yapan YPG Basın Merkezi ise, son durum hakkına bilgi verdi.

Devam ....


Miştenûr’a az kaldı

Sünni Arap milliyetçilerin denetimindeki çetelerden DAİŞ’in, Türk devletinin desteği ve teşvikiyle işgal edip Kürtsüzleştirmek için saldırdığı Kobanê‘deki direniş, 100’üncü gününde.    Devam    ::::

YPG/YPJ güçlerinin Kobanê’yi DAIŞ çetelerinden temizlemek amacıyla başlattığı operasyon kapsamında, dün gece çıkan çatışmalarda 2 çete üyesi öldürüldü.

Bölgedeki ANHA muhabirlerinin verdiği bilgiye göre, dün akşam saatlerinde YPG/YPJ güçleri ile DAIŞ çeteleri arasında kentin doğu, güney ve batı cephelerinde  çatışmalar yaşandı. Doğu cephesinde Sebze Hali’nde yaşanan çatışmalarda 2 çete üyesinin öldürüldüğü belirtilirken, kayıp veren çeteler, havan toplarıyla kenti bombaladı.

Sabah saatlerine kadar yirmiden faza havan topunun kentin değişik kesimlerine isabet ederken, can kaybı yaşanmadı.

 

 

Dersim Kürt direnişi Kobane gibi kesintisiz bir direnmedir...!


Egenekon, cemaat, diyanet, AKP diktatörü Erdoğancı paralel çetelerinin  Kürt düşmanı biçimleridir .


Kemalist hareket ve Sevr


Türk devletinin sonu geliyor


Ermeni Politikasi


“Türkiye’nin Kristal  Gecesi”  ve “Can Kırıkları” : 6 – 7 Eylül Pogromları

Tamamen bilinçli, öngörülü ve planlı olarak tezgahlanan 6-7 Eylül olayları, artık sadece büyük şehirlerde kalmış olan Helen, Ermeni ve Yahudi toplumlarını ekonomik ve sosyal hayattan son bir hamle ile tasfiye etme girişimiydi.   Detay >>>


831 mass graves have been found in Turkey Kurdish regions: official 


Jon Stewart: Turkey Erdogan helps ISIS at Kobane...


 

 

 

Home