Ana Sayfa   -----  Home


Ortadoguda Tek dostumuz Israil halki dir...  İsrail’in Cumhurbaşkanı, Şimon Peres, Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman en son yaptıkları açıklamalarda açık bir şekilde Bağımsız Kürdistan Devletini destekleyeceklerini deklere ettiler. İlk defa dünyada bir devletin en üst kademedeki yöneticileri bir ağızdan Bağımsız Kürdistan devletini desteklemek gerektiğini söylüyorlar.

Yasasin Kurdistan ve Israil halkalrin kardesligi...

İsrail milleti de Kürdler gibi laik bir millettir. İsrail ve Kürdler varlığı tehlike altına olan iki millettir ve bu özellikleriyle de ittifak içinde olmaları gerekir. Ama Kürdlerin belirlenmiş bir siyasi statüsü yoktur ve devletleri yoktur. Hal böyle olunca müttefiklik durumu potansiyel olmaktan öteye gitmemektedir.

Kürtler İsrail'e yönelik ırkçı Türk kültürünün etkisinden kurtulmalı ve Müslümanların Yahudi düşmanlığına karşı mücadele etmeli Ortadoğu halklarının dostluklarını kazanmaldır. İsrailli yetkililerin 'Bağımsız bir Kürdistan'ı destekleriz' açıklamaları Kürdistanın yolunu tamamıyla açıyor...!

Kürtler de İsrail devletine gereken desteği vermeli ve kendi bağımsızlıkları için bir an önce harekete geçmelidirler.
 

DOST ISRAIL DEVLETI KÜRDİSTAN HALKININ YANINDA YER ALDI

Tema

Pale

Nishtiman-M.E,

Rizgariya Kurdistan

Şehit Sofi

Dersim Kürtleri

Duyurular

Pale  Blog

Linkler

Kurdistan Forumu

Arsiv

MuzikKÜRDİSTAN DEVLETİNİN KURULUŞU TEK AMAÇTIR.

Nasil Türkler'in Türkiye'si, Gürcüler'in Gürcistan'i, Ermeniler'in Ermenistan'ı varsa Kürtler'in de Kürdistan'i olmalidir.

BU, BÜTÜN MİLLETLERİN EN DOĞAL HAKKIDIR. 

Eğer tüm Kürdlerin ortak bir bağımsızlık hareketi gelişirse ki, bu şimdi mümkündür,  ABD ve AB devletleri uzun süredir sürdürdükleri Arap - Türk yanlısı politikalarını değiştirmek durumunda kalacaklardır ve böylece ilk Kürdistan devletinin ortaya çıkması sağlanacaktır.
   Makaleye giriş >>>

Home