Ana Sayfa   -----  Home


KÜRDİSTAN DEVLETİ KURULMAK ZORUNDADIR!
 

Yaklaşık 100 yıl önce, Türk ve Araplar için çizilen şimdiki sınırlar yapay ve çağ dışıdır!

Çağın gerisinde kalan şimdiki Ortadoğu haritası, yeni dünya düzenine göre dizayn olmak mecburiyetindedir. Kürtlerin toprakları kendilerine geri verilmediği müddetçe barış mümkün değildir.

Kürdistan ve halkıda Ortadoğunun kaderini tayin edecek bir düzey yakalamıştır. Yeterki doğru kullanılabilsin. Bu son işgal ve katliamlardan yeni Kürdistanlar doğacaktır ve Güney Kürdistan devletleşerek çıkacaktır. Batı Kürdistan ise daha ileri bir statü yakalayacaktır.
Batı ve Güney Kürdistan’ın fiilen birleşme fırsatları ortaya çıkacaktır.
Güney Kürdistan’ın statüsünü ortadan kaldırıp zayıf düşürmek isteyen Arap milliyetçiliği, aşiretleri, İŞİD ve TC’dir. Bu ters tepince Kobaniyi düşürüp Batı Kürdistan da fiili olan duruma son vermek isteyen yine bu çevrelerdir.

PYD başkanı Salih Müslim doğru bir politika üretti.


Batı Kürdistan için bu günkü gelişmeler bir kilometre taşı niteliğindedir. PYD ve Batı Kürdistan tıpkı Kürdistan federasyonu gibi Koalisyonla işbirliği yaparak önemli adımlar attı. Son durum haritanın değiştirilmesinin zorunluluğunu bir kez daha dayattı!  Batının rızası olmadan da bu değişimi gerçekleştirmek, imkansız gibi görünüyor. Ve batı şimdi bunu düzeltmekte kararlı.

Ortadoğu; yüz yıllık sorunlarına gebeliğin, doğum sancılarını yaşıyor. Doğaldır ki yeni doğum bazılarının canını acıtır. Ancak şimdilik buz dağının su üstündeki kısmını görebiliyoruz. Yüz yıl önce de Ortadoğu’da değişim pek kolay ve birden bire olmamıştı, sabırla izlememiz gerekiyor.
 

TC 'NİN YALAN DOLANLARINI BİR TARAFA ATMANIN ZAMANI GELDİ.
 

Güney Kürdistan yönetimi bile türkmenlere anadilde egitim hakki tanirken TC, Kuzey Kürtlerinin asimilesi için elinden geleni yapmaya devam ediyor.

20 milyon Kürt baskı altında inim inim inliyor. Dil ve kendi adımızı kullanma hakkımızı bize tanimiyorlar. TC başı apoletli imam diktatör , Almanyadaki 3 milyon türkede bu hakki talep ederken, kendi vatandasi Kürde ayni hakki layik bile görmüyor. TC’nin bölge politikası Suriye’de çöktü. Irak’ta çökmeye başladı. Güney Kürdistan Arap sömürgecileri ve İŞİD eliyle ele geçirmeye çalışmaları ters tepti. Şimdi Kürdistan lehine bir karşı hamleye dönüştü.
Şimdi ara yerde bulunan Kobaniye yapılan katliam ve vahşi saldırlara karşı yürütülene büyük direniş ve çatışmalar hala sürmektedir. Batı Kürdistan’ı düşürüp arap sömürgecilerinin eline vermek ve tabiiki TC nin hizmetine sunmak istiyorlar.

Kürdistan halkı artık uyanmalıdır  ve Kendi gücümüzü ve Kürdistani çıkarları esas almalıyız. Bağımsızlık ortamı doğmuştur. Bağımsız Kürdistan idealine hiç kimse karşı çıkmamalıdır. Özellikle bu Kürtlerin görevi olmamalıdır. Gelişmeler iyi giderse bakarsınız Batı Kürdistan’da aynı durumu yakalayabilir.

Kürdistan cephesindeyiz. Kürdistani her gelişmenin yanında olmalıyız.
Savaş içindeyiz.

Bugün kelimenin tam anlamıyla hem Ortadoğu’da hem de Kürdistan’da gerçek bir tarihi yapılanmanın içerisinde bulunmaktayız. Bu süreçte yer alan sosyal ve politik aktörler de ilgili yapılanmada etkili tarihi aktörler olacaktır. Kürdistan’da yirminci yüzyılın başlarındaki yapılanmada Kürdler ve Kürdistan nasıl bir yüz yıl kaybettiyse, bugün yeniden inşa edilen tarihte yer almayan aktörler de onlarca yılı kaybedecektir.

Umarız en kısa zamanda Kobani ve Batı Kürdistan başarı ve zafere ulaşır ve Kürdistani cephe daha da güçlenir. Böylece Şengal kurtulacak ve Musul Koalisyon güçlerinde desteğiyle düşecek ve bunu Kürdistan askeri güçleri gerçekleştirecektir.

 

Tema

Pale

Nishtiman-M.E,

Rizgariya Kurdistan

Şehit Sofi

Dersim Kürtleri

Duyurular

Pale  Blog

Linkler

Kurdistan Forumu

Arsiv

MuzikKÜRDİSTAN DEVLETİNİN KURULUŞU TEK AMAÇTIR.

Nasil Türkler'in Türkiye'si, Gürcüler'in Gürcistan'i, Ermeniler'in Ermenistan'ı varsa Kürtler'in de Kürdistan'i olmalidir.

BU, BÜTÜN MİLLETLERİN EN DOĞAL HAKKIDIR. 

Eğer tüm Kürdlerin ortak bir bağımsızlık hareketi gelişirse ki, bu şimdi mümkündür,  ABD ve AB devletleri uzun süredir sürdürdükleri Arap - Türk yanlısı politikalarını değiştirmek durumunda kalacaklardır ve böylece ilk Kürdistan devletinin ortaya çıkması sağlanacaktır.
   Makaleye giriş >>>

Home