Kurdi    English  France  Türkce  Deutch  Hebru 

Ana Sayfa   -----  Home


TC'nin Kürtler'e dayattığı hak-hukuksuz, Kürt olmama, toprak birliğinden vazgeçme koşullu, 'birlikte yaşama' balonu patladı.

Rojava’ya dönük Türk- Arap karması Cihatçı-Türkçü terör saldırıları, Kürtlerin kolektif-politik hafızasında devrim yaratıyor.

Rojava'da test yapılan ve TC işgalinde ki Kuzey Kürdistanın'da da uygulanması planlanan, Kürdistan'ın toprak birliğini etnik olarak bozma projesi ters tepmeye başlıyor.

YAĞMA TALAN ÇETE DEVLETİ TÜRKİYE, ROJAVA ALANINDA DA KÜRT İSTEMİYOR!

Sınır alanlarına, Arap ve Kürt'lerin arasına Anadolu'da yaşayan Türkler gitmediği için Orta asya ve Kuzey Afrika'dan getirilen ve göçmen kılığına sokulan paralı teröristler eliyle Kürt şehirleri işgal edilerek tamponlar yaratılmak isteniyor.

Böylece Kuzey ve Güney Kürtler'inin arasına, aralara yerleştirilen bu paralı terörist askerler ve aileleri eliyle Kürt toprak birliğini dağıtma hedefleniyor.

Bu plan yeni değildir, Kemalist yöneticilerden İsmet İnönü 1936 da M. Kemal'e böyle bir plan olmadığı müddetçe Kürdistan ilerde mutlaka kurulacaktır deyip, Dıyarbakır - Dersim hattının kesilmesi için Elazığ şehrinin etnik yapısının değitirilmesi projesini sunmuş ve Elazığ'a kafkas balkan gçmenleri taşınıp, 1938 de Dersim soykırımı başlatılmıştır

Şehirlerinden-Köylerinden kovulan milyonlarca Kürt, düşmanlarının yalan propagandası olan ''birlikte yaşama'' yalanına inanmıyor artık.. TC zulmü Kürt olma kimliğini meşrulaştırabilecek fikirlerin güçlenmesine yaramaktan başka bir rol oynamıyor.

Türk çete zümre iktidarı, var olan yasaları ve uluslararası normları çiğneyerek, Kürtlerin oyları ile seçilmiş Belediye Başkanları ve seçilmiş meclis üyeleri yerine kayyım atıyor. Açıkça Kürtlerin iradesini tanımıyor. Kürt siyaset kadrosuna yönelik keyfi gözaltılar, tutuklamalar, sabaha karşı evlere yönelik baskınlar ve tutuklamalar hız kesmeden devam ediyor. beraber yaşamayı Kürtlükten vazgeçme olarak algılayan zümre kliği, kürtlerin seçilmiş temsilcilerinin yasal, meşru siyaset yapma hakkını  fiilen ortadan kaldırıyor. 

Türklerin zulmü ters tepiyor ve Artık Kürdistan kimliği, duyulur biçimde ifade edilmeye ve savunulur hale gelmeye başladı.

Kürtler Türk ve Arap'larla  ilişkilerini 'zoraki evlilik ya da zoraki ev arkadaşlığına' benzetiyorlar ve haklılar.

TC ve Rojava alanında yaşananlar Kürt halkında ve siyaset kadrolarında; öfke birikimiyle birlikte başta ulusal ittifak olmak üzere meşru-yasal zeminde etkili bir şekilde karşı koymak için yeni arayışları da zorunlu kılmaktadır.

Kürdistan bilinci yükseliyor... Dört parçada ve diasporada yaşayan Kürtler, Türkiye’nin önce Afrin ve daha sonra Serekani ve Gre Spi’ye saldırılarını, Kürdistan’a dönük bir saldırı olarak yorumlayıp okudu. Kürdistan tasavvuru, farklı parçalarda yaşasa da, farklı Kürt partilerinin taraftar ve sempatizanı olsa da, neredeyse tüm Kürtleri “Kürdistan” fikri konusunda bir araya getirdi.

Kürdistan parçalarında yaşanan gelişmeler; Kürdistan halkını dünya halklarının ve kamuoyunun ilgi odağı haline getirmiştir. Halkımız lehine güçlü bir uluslararası kamuoyu yaratmıştır. Eğer bizler ortaklaşıp, güçlerimizi birleştirirsek; demokratik, barışçıl ve siyasal mücadelemize yönelik uluslararası kabul ve destek daha da güçlü olacaktır.

 


TÜRK İSLAM DEVLETİNİN YENİ TRANSFORMASYONU KÜRT ESİRLİĞİNİ DAHA DA KATMERLEŞTİRİYOR.

Anadolu'nun yerli halklarını yok ederek ortaya çıkarılan TC, ağır çıkmazlar ve baskılar karşısında yeni bir dönüşüm yapma zorunluluğu duyuyor.   Devam:::


Egenekon, cemaat, diyanet, AKP diktatörü Erdoğancı paralel çetelerinin  Kürt düşmanı biçimleridir .


Kemalist hareket ve Sevr


Türk devletinin sonu geliyor


İSTER BEYAZ, İSTER SİYAH, İSTER YEŞİL TC OLSUN. ÖZÜNDE AYNIDIRLAR

Beyaz Türkler Kemalistler, CHP, Yeşil Türkler Erdoğancılar vb, kara Türkler MHP ve İŞİD ve benzerlerinden oluşur. Atışmalarına bakmayın, bunlar birbirleriyle kardeştir. Kürtler bunlarla kardeş değildir.    Devam     >>>


KÜRDİSTAN DEVLETİ KURULMAK ZORUNDADIR!

Yaklaşık 100 yıl önce, Türk ve Araplar için çizilen şimdiki sınırlar yapay ve çağ dışıdır!

Çağın gerisinde kalan şimdiki Ortadoğu haritası, yeni dünya düzenine göre dizayn olmak mecburiyetindedir. Kürtlerin toprakları kendilerine geri verilmediği müddetçe barış mümkün değildir. Devamı ...


 

 

 

Home